Wzmacnianie swoich kompetencji w okresie koronawirusa.

W związku z pandemią koronawirusa w ostatnim czasie większość z nas posiada pewną nadwyżkę czasu wynikającą z konieczności pozostania w domu. Widzimy jak osoby młode, w tym momencie są zmuszone do tego, by ucząc się zdalnie podejść do egzaminów maturalnych. Wiemy że to trudne. Mamy świadomość tego, że praca z domu łatwa nie jest – dom kojarzy nam się z odpoczynkiem. Tym bardziej wysiłki tegorocznych maturzystów powinny wydawać nam się tytaniczną pracą.

Czy nie powinniśmy się tym zainspirować? Jeśli oni potrafią jakoś zdać jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu (a na pewno jeden z najbardziej stresujących) przygotowując się online, to i czy my nie powinniśmy zabrać się za naukę jakiejś nowej umiejętności w tym trybie?

Tylko oni posiadają nauczycieli. I konieczność uczestniczenia w zajęciach.

Fakt. Książka nas nie przymusi do utrzymania koncentracji. Kurs na udemy nie będzie wymuszał na nas obecności w określonych godzinach.

I tutaj z pomocą przychodzi analogia do szkolnictwa – szkolenia zdalne. Z realnym trenerem i z góry ustalonymi godzinami pracy.

Szkolenia zdalne prowadzone np. w IT School pozwalają na ‘świadomą konieczność’ – w końcu po drugiej stronie czeka trener, którego nie da się zastopować i odłożyć na później.

Musimy postarać się, by na te kilka dni, które wybraliśmy na czas szkolenia odsunąć od siebie wszelkie rozpraszacze. Ale co jeśli nie mamy na to takiej możliwości? W naszym małym mieszkaniu, z dziećmi i psem będzie to naprawdę trudne? Firmy, takie jak IT School wychodzą naprzeciw – masz możliwość uczestnictwa w szkoleniu zdalnym, na terenie firmy, nie spotykając żadnej osoby – posiadając dostęp do jednej z sal szkoleniowych – a trener będzie prowadził szkolenie z zupełnie innego miejsca. Wystarczy zasygnalizować taki problem.

Jakie umiejętności powinniśmy rozwijać w tym trudnym czasie? Prawdopodobnie aktualny kryzys już pokazał jakie branże ucierpią, a jakie będą nadal rozwijać się w trudnych warunkach.

Możesz również polubić…