Szkolenie Excel dla zaawansowanych

Szkolenie Excel – czy Office jest dla każdego?

Szkolenie Excel? Zdecydowanie znajomość pakietu Office to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku. Posiadając wiedzę w tym zakresie, potrafimy w łatwy sposób zoptymalizować i przyspieszyć kluczowe dla wykonywanych projektów zagadnienia. Często w naszych CV ląduje zaawansowana znajomość pakietu Office, ale powiedzmy sobie szczerze – ilu z nas faktycznie posiada takie umiejętności? Ilu z nas sprawnie posługuje się językiem VBA, dedykowanym dla programowalnych rozwiązań w Excelu? Czy znajomość podstawowych formuł i sformatowana praca dyplomowa w Wordzie to wystarczające umiejętności by nazwać się zaawansowanym?

Odpowiadam: to zależy.

Jeśli Twoją pracę w ograniczonym stopniu mają wspierać narzędzia firmy Microsoft, takie jak Excel, Word czy Access – jeśli praca ma polegać na podstawowych obliczeniach lub tworzeniu prostych dokumentów w biurze czy kancelarii – to naturalnie podstawowa wiedza będzie w porządku. Jeżeli jednak planujemy dołączyć do firmy wykorzystującej Excela na co dzień w celu optymalizacji swojej pracy możemy takim wpisem ośmieszyć się już na starcie.

Wiele firm ma świadomość tego, że odważnie wpisujemy zaawansowane umiejętności w zakresie pakietu Office bez dłuższego zastanowienia, dlatego często organizują szkolenia z Excela lub wysyłają swoich pracowników na zewnętrzne kursy Office’a.

Nauka Excela i szkolenie Excel

Od czego zacząć jeśli chodzi o rozwój swoich kompetencji? Najważniejsze, to poznać kluczowe tematy w zakresie programu poszczególnych szkoleń dostępnych w sieci czy w czołowych firmach. Poznanie ogólnych informacji na te tematy pozwoli na zorientowanie się jaka technologia będzie kluczowa dla naszego rozwoju i przyspieszenia pracy nad projektami, zwłaszcza takimi nad którymi pracujemy najczęściej.

Czy jest jakieś rozwiązanie, które pozwoli na skrócenie całego procesu poznawania swoich niedociągnięć? Z całą pewnością można polecić szkolenia z Excela, gdzie pod okiem sprawnego trenera będziemy w stanie odnaleźć swoje słabe punkty i luki w aktualnej wiedzy. Ponadto dobry prowadzący będzie w stanie podpowiedzieć Ci, jaki kierunek we własnym rozwoju w dziedzinie pakietu Office powinieneś wybrać.

Sam znalazłem świetne szkolenie Excel, kurs w IT School, który pozwoli na znalezienie swoich słabych stron w zakresie pakietu Office. Nie chcemy przecież narażać się na ośmieszenie nieznajomością podstawowych narzędzi pracy w pierwszym dniu swojego nowego życia.

Z całą pewnością przed popełnieniem stanowczych decyzji i wysłaniem wypowiedzenia do aktualnego szefa powinniśmy zrobić dobre rozeznanie w zakresie własnych umiejętności.

Powodzenia!

 

Sprawdź też inne nasze artykuły na temat pracy w branży IT.

 

Możesz również polubić…