Szkolenia WordPress

Szkolenia CMS

Szkolenia z różnego rodzaju systemów CMS (content management system) szturmują rynek. Technologie te pozwalają w krótkim czasie zbudować atrakcyjnie wyglądający serwis webowy. W przypadku budowy na dostępnych w sieci systemach CMS budowa systemów przez web developerów jest dużo sprawniejsza, wydajniejsza, bezpieczna i atrakcyjna wizualnie.

Zaczynając od tematu bezpieczeństwa – pomimo tego, że jądro popularnych serwisów CMS jest dostępne dla każdego, i teoretycznie każda osoba która chciałaby wyrządzić krzywdę naszej stronie internetowej również ma do niego dostęp to niesamowicie duża liczba osób dba bez przerwy o wzmocnienie całego systemu. I o ile prawdziwy haker który ma interes we włamaniu się na nasz serwis będzie w stanie ominąć nawet najbardziej wyszukane rozwiązania, to już większość wtyczek dostępnych w popularnych cmsach jest w stanie powstrzymać groźne boty starające się masowo włamać do serwisów internetowych.

Popularność takich serwisów sprawiła, że mamy dostęp do tysięcy darmowych motywów które w atrakcyjny sposób zaprezentują treść, którą chcemy przekazać bez większego udziału pracy z naszej strony.

Wisienką na torcie może być fakt, że serwisy te bardzo dobrze pozycjonują się w sieci.

Szkolenia WordPress

Po tym przydługim wstępie trafiamy na najbardziej popularny system CMS dostępny w sieci – WordPress. Najbardziej śmiałe statystyki szacują, że współcześnie nawet 60% stron internetowych stoi na tymże właśnie systemie. Potęga tego prostego systemu tkwi w prostocie i ciągłym rozwoju. Powstał jako system który miał specjalizować się w tworzeniu blogów, stopniowo udoskonalał się, niejako rósł wraz z wiekiem użytkowników sieci.

Współcześnie ilość motywów, rozwiązań, wtyczek i zabezpieczeń w systemie WordPress jest zatrważająca. Początkującemu użytkownikowi trudno się odnaleźć na samym początku swojej przygody z tym systemem. Użytkownicy który rozwijali się wraz z nim mają dużo niższą barierę wejścia przy kolejnych aktualizacjach – ta ilość nie jest tak przytłaczająca jak dla nowych.

Pomimo tego faktu, po krótkim, dwu – trzydniowym szkoleniu przygotowawczym – stąd popularność szkolenia wordpress – posiadając podstawy wiedzy webowej (HTML, CSS, odrobinę PHP) jesteśmy w stanie sprawnie posługiwać się tym systemem i tworzyć naprawdę rozbudowane strony webowe zarówno dla siebie jak i swoich klientów.

Możesz również polubić…