Szkolenia w branży IT

Szkolenia IT

Niewątpliwie szkoleniami cieszącymi się największym zainteresowaniem w branży są szkolenia w branży IT. Znajomość narzędzi Office, takich jak Excel, Word czy Access jest w tym momencie niemal niezbędna do prowadzenia rozwiniętej formy działalności gospodarczej, lub piastowania stanowiska menadżerskiego. To jednak tylko początek. Jak podają statystyki dużo wyższe wynagrodzenie otrzymują osoby, które nie dość że opanowały podstawowe programy wspierające rozwój przedsiębiorstwa to jeszcze starają się rozwijać na polach typu programowanie czy grafika. Normalnym jest, że takie umiejętności mają wpływ nie tylko na kreatywność wprowadzanych rozwiązań ale i na samą pracę – która może być wykonana szybciej, sprawniej i z większą koncentracją na analizie rozwiązań.

Szkolenia Office

Najbardziej podstawowym szkoleniem, na które pracodawcy wysyłają swoich pracowników są szkolenia z Excela – niewątpliwie jest to współcześnie niezbędne narzędzie w niemal każdym rodzaju prowadzonego biznesu. Program stworzony przez firmę Microsoft oferuje nam tysiące funkcji z których możemy skorzystać w ramach arkusza kalkulacyjnego wspierającego nas w wyliczeniach i analizie danych przedsiębiorstwa.

Szkolenia z programowania

Szkolenia tego typu bywają przydatne nie tylko wtedy gdy potrzebujemy w naszym przedsiębiorstwie osoby która mogłaby się zająć naszą stroną internetową czy wewnętrznym programem do zarządzania firmą. Tego typu szkolenia wspierają kreatywność naszych pracowników i pozwalają na zoptymalizowanie procesów z którymi ci ludzie się zmagają. Współcześnie wybór języka nie ma dużego znaczenia – jeśli jednak stosujemy już jakieś technologie w naszym przedsiębiorstwie – być może warto rozwijać naszego pracownika w już obranym kierunku. Jeśli posiadamy naszą stronę internetową zbudowaną na silniku WordPress to kluczowe będą dla nas umiejętności z technologii WordPress, PHP, HTML i CSS. Dodatkiem do tego pakietu może być również Java Script (uwaga: nie mylić z Javą – to zupełnie inna technologia).

A wy – czy polecacie szkolenia informatyczne na których byliście? A może preferujecie tańsze kursy online? Wiele osób mówi, że kluczowym czynnikiem jest tu samozaparcie i czas.

Dajcie znać w komentarzach.

Możesz również polubić…