Szkolenia informatyczne dla pracowników.

Umiejętność obsługi komputera to najpopularniejszy i najbardziej pożądany element każdego ogłoszenia w związku z poszukiwaniem pracowników biurowych. Przy aktualnej cyfryzacji społeczeństwa obsługa programów z pakietu Office jest nieodzowna do codziennego funkcjonowania w przedsiębiorczej codzienności. Mało który przedsiębiorca wyobraża sobie już teraz sprawne prowadzenie firmy bez takich narzędzi jak arkusz kalkulacyjny w Excelu czy czysta karta Worda. Programy wyprodukowane i wspierane przez firmę Microsoft to już tak oczywiste i niezbędne narzędzia jak młotek i śrubokręt dla mechanika samochodowego.

Czy więc pytanie o to – czy szkolenia informatyczne dla pracowników (aktualnych i przyszłych) są potrzebne, wydaje się być tylko prostą do obalenia tezą.

To, że w szkołach często podchodzi się do tego zagadnienia bardzo luźno, nie prezentując przykładów z życia codziennego często sprawia, że ludzi młodych często nudzi sam widok otwartego Excela.

Młodzi ludzie posiadają jednak szybkość w przyswajaniu informacji i obsłudze programów komputerowych będąc na co dzień otaczani nowoczesną technologią na przykład w formie smartfonów. W innej sytuacji są ludzie starsi. Tutaj samo szkolenie nie pomoże – należy pokazać im w jaki sposób mogą ulepszyć swoją codzienność posługując się nowoczesnymi rozwiązaniami by zaczęli korzystać z nich samodzielnie i wspierać swoją codzienną pracę. Żeby arkusz Excela nie był w ich przypadku tylko bardzo trudnym do zrozumienia kalkulatorem.

Możesz również polubić…