Subiektywne TOP 5 najczęściej instalowanych wtyczek do WordPress

Poniżej kilka wtyczek do WordPressa, które każdy powinien choć raz zainstalować. Ich poznanie może znacznie ułatwić pracę na naszej stronie internetowej, poprawić wygodę użytkowania oraz rozszerzyć ją o nowe funkcjonalności.

  1. Duplicator.

https://pl.wordpress.org/plugins/duplicator/

Prawdopodobnie najwygodniejsza wtyczka do robienia backapów jaka kiedykolwiek powstała. Poprzez nieskomplikowany proces polegający na klikaniu „next” jesteśmy w stanie utworzyć spakowaną kopię naszego wordpressa wraz z bazą danych oraz oddzielny plik instalacyjny. Z tym pakietem możemy zduplikować naszą wersję wordpressa w dowolnym miejscu.

  1. Smart Slider 3.

https://pl.wordpress.org/plugins/smart-slider-3/

Wtyczka pozwalająca na stworzenie galerii. I pomimo tego, że wtyczek związanych ze sliderami i galeriami jest całkiem sporo, to ta pozwala na wyjątkowo wygodne utworzenie takiej, która zajmie całą szerokość strony, nadpisując style motywu na którym pracujemy. Do tego posiada niekończącą się ilość opcji edycji galerii.

  1. Elementor

https://pl.wordpress.org/plugins/elementor/

Twórcy tej wtyczki najwyraźniej zatęsknili za edytorami „wysiwyg” (What You See Is What You Get), które pozwalały na ‘przeciąganie’ gotowych elementów z paneli edycyjnych na arkusz, który docelowo miał być naszą stroną internetową. Strony te były bardzo ciężkie, gdyż ten schemat generował sporo niepotrzebnego kodu. Elementor sam w sobie też nie jest ideałem – ale jeśli chcemy uzyskać ponadprzeciętne efekty nie znając dobrze html/css/js i uzyskać atrakcyjne efekty działając na wordpress, to ta wtyczka jest dla nas.

  1. Site Origin

https://pl.wordpress.org/plugins/siteorigin-panels/

Wtyczka podobna do Elementora, z tym że twórcy postawili na większą prostotę. Wtyczka wspiera nas siatką, składającą się z wierszy i bloków, w której to możemy sprawnie rozmieszczać elementy. Po dłuższej chwili obsługa staje się intuicyjna, a potencjał jest równie duży jak w przypadku wspomnianego wcześniej Elementora.

  1. CF7

https://pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7/

Najpopularniejsza wtyczka do tworzenia formularzy kontaktowych. Niezwykle prosta i intuicyjna, pomocna również w przypadku tworzenia formularzy zamówień. Chciałbym żeby każda wtyczka była tak wygodna w obsłudze, do tego podatna na rozszerzenia i modyfikacje.

 

A Wy co dopisalibyście do tej listy?

 

Możesz również polubić…