Programy niezbędne przy prowadzeniu działalności gospodarczej

Poniżej prezentuję listę programów, które są niezbędne w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Codzienne działania jak budżetowanie, wysyłka maili, tworzenie treści czy fakturowanie. Oto lista niezbędnych programów:

  1. Microsoft Excel – absolutny top topów i niezbędnik. Program pozwala na tworzenie i prowadzenie arkuszy kalkulacyjnych, w których możemy trzymać, uzupełniać i edytować wszystkie dane związane z naszym przedsiębiorstwem. Z łatwością wyliczymy koszty i przychody, utworzymy listy kontrahentów, na wykresach będziemy w stanie wyróżnić kluczowe wartości. Kombajn, który ułatwia zarówno prowadzenie małej działalności, jak i z powodzeniem jest wykorzystywany przez ogromne, międzynarodowe korporacje. Poznanie podstaw działania tego programu jest niezbędne dla rozwoju naszej firmy. Możliwość tworzenia tabel przestawnych pozwala na sprawne agregowanie danych i znaczące przyspieszenie tworzenia raportów. Najbardziej niesamowitą cechą pracy w tym programie, jest to, że na każdym etapie rozwoju firmy jest on wystarczający. Z czasem, gdy potrzebujemy dodatkowych funkcji zaczynamy poszukiwać i odkrywać, że były one dostępne od samego początku. Dla części osób proces ten jest niestety czasami zbyt trudny – stąd popularność szkoleń informatycznych, które przybliżają tematykę Excela. Kilkanaście godzin współpracy z trenerem pozwala na odkrycie pełni potencjału tego programu, który zaoferowała firma Microsoft.
  2. Microsoft Word – oczywiście tekst możemy tworzyć w różnych programach. Nie ma jednak przypadku w tym, że ten tekst który czytacie jest pisany w programie Microsoft Word. To absolutny standard w dzisiejszej przestrzeni wirtualnej, wygodna możliwość otwierania wszystkich popularnych formatów tekstowych, wygoda i duża liczba funkcji pozwalających na to, by tekst był dopasowany dokładnie tak jak to sobie wymarzyliśmy.
  3. Microsoft Outlook – bardzo długo się przed nim wzbraniałem. Przecież zalogowanie się do każdej swojej poczty, nawet gdy jest ich pięć, kilka razy w ciągu dnia to nie taka strata czasu. Otóż tak, strata. W dodatku mamy możliwość ustawienia podpisu i nagłówka każdej wiadomości, wybrania odpowiedniej czcionki czy tworzenia folderów w pocztach. Jeśli zdołamy przejść strasznie upierdliwą konfigurację początkową i dodać swoje poczty do Outlooka, wtedy zwiększenie komfortu i ilości czasu w ciągu dnia naprawdę będzie znaczące.

Możesz również polubić…