Narzędzia ułatwiające pracę zdalną

W trakcie epidemii warto zwrócić uwagę na narzędzia, z których możemy skorzystać by ułatwić naszą pracę zdalną, poprawić komunikację z zespołem czy całkowicie przenieść naszą działalność do sieci. Przedsiębiorstwa, które od lat działają w zespołach międzynarodowych, zdalnie mogą teraz podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w sieci.

Nie jest to praca najłatwiejsza – zwłaszcza dla pracowników, którzy nigdy nie działali w tym modelu. To, co najczęściej blokowało pracodawców przed wdrożeniem tego systemu był problem z możliwością kontroli czasu pracy, który pracownik poświęca na pracę. Praca z domu wymaga od pracodawcy zmiany paradygmatu myślenia o dystrybucji zdań i ich egzekwowania. Mówiąc w prostszy sposób – ważniejsze jest egzekwowanie wyników działań a nie samym czasie pracy.

 

  1. MS Teams

Aplikacja dedykowana od Microsoft – pozwalająca na sprawną komunikację zespołów, udostępnianie ekranów i zdalną edukację. Przydatna funkcja czatu, rozmycie tła. Z racji tego, że Microsoft udostępnił z początkiem pandemii darmową wersję edukacyjną występowały pewne problemy z przepustowością, które zostały jednak przez firmę opanowane.

Firma szkoląca z aplikacji Teams

  1. Trello

Pozwala w wygodny i przystępny wizualnie sposób na delegowanie oraz przypisywanie zadań poszczególnym członom zespołu. Każde zadanie można podzielić na podzadania, dodawać współtwórców, daty terminów.

  1. Slack

Udostępnia możliwość sprawnej wymiany plików w wielu formatach, kompleksowego, wielowątkowego czatu, możliwość komunikacji głosowej. Niewątpliwie najciekawszą funkcją jest możliwość tworzenia właśnie wielowątkowego czatu – do każdego z nich można dodawać odpowiednich pracowników. Dzięki temu grupy projektowe nie muszą przebijać się przez niedotyczące ich bloki treści – co znacznie ułatwia i przyspiesza komunikację.

  1. Discord

Zazwyczaj korzystają z niego osoby młode, związane z branżą gier komputerowych. Sprawna wymiana plików, czaty, darmowa możliwość rozmowy do 10 osób w wersji darmowej. Na dostępnym czacie widzimy użytkowników, którzy aktualnie są online. Możliwość komunikacji audiowizualnej.

  1. Gdrive

Każdy z posiadaczy konta gmail ma możliwość korzystania z tego narzędzia, które pozwala na przesył większych plików (dla kont darmowych limitowana).

Możesz również polubić…