Jaką firmę szkoleniową wybrać?

Szukając najlepszej firmy szkoleniowej powinniśmy zadbać o przygotowanie. Szkoły przyzwyczaiły nas do tego, że byliśmy zmuszeni brać udział w zajęciach wytypowanych przez ludzi, których priorytety rozwojowe były zupełnie inne niż nasze. Współcześnie, poszukując idealnego szkolenia możemy zwrócić uwagę na kilka cennych porad ułatwiających nam znalezienie odpowiedniej firmy.

  1. Strona internetowa. Zaczynamy od analizy strony internetowej.
    1. Pierwszą zakładką, do której powinniśmy zajrzeć jest dział ‘referencje’ – zwracamy uwagę na firmy, które się tam wypowiadają – szukamy znajomych firm lub branży, które w naszym odczuciu budzą zaufanie.
    2. Patrzymy na daty dodania referencji – wiedza, zwłaszcza w branży informatycznej szybko się dezaktualizuje i ktoś kto był specjalistą kilka lat temu niekoniecznie nadal takim specjalistą jest.
    3. Sprawdzamy, jakie osoby są wymienione w referencjach. Być może część z nich zgarnęła już osoba, która z firmą od dawna nie współpracuje? Może to jeden specjalista na dziesiątki osób, które jakością swoich szkoleń nie powalają?
  2. Znajomi, znajomi i jeszcze raz znajomi. Jeśli w punkcie poprzednim znaleźliśmy firmę, która będzie w stanie wypowiedzieć się na temat doświadczeń w danej firmie. Możemy również porozmawiać ze starszymi znajomymi z branży, którzy nawet po przejrzeniu programu danego szkolenia są w stanie określić, czy wiedza na nim uzyskana będzie wiedzą przydatną w codziennej pracy.
  3. Opinie w sieci – tutaj należy być ostrożnym, rynek jest pełen osób, które wzajemnie walczą o opinię w Internecie. Nie brakuje tutaj osób, które zawodowo zajmują się obniżaniem pozycji innych przedsiębiorstw poprzez dodawanie niepochlebnych opinii w sieci. Dla pewności warto wrzucić nick użytkownika, lub imię i nazwisko i przejrzeć wyniki. Brak historii imienia i nazwiska w sieci może domniemywać fałszywą tożsamość.
  4. Dzwoń. Już pierwszy kontakt z firmą szkoleniową może wiele powiedzieć. Warto również zapytać o bezpośredni kontakt do osoby prowadzącej szkolenie i poprosić o jej dane – korzystając z sieci łatwo zweryfikować jej doświadczenie na portalach GoldenLine czy LinkedIn.

Uzyskane w ten sposób informacje powinny zoptymalizować proces poszukiwania idealnej firmy szkoleniowej, dopasowanej dokładnie do Twoich potrzeb jako klienta.

Możesz również polubić…