Dobra szkoła informatyki?

Po czym poznać dobrą szkołę informatyki:

  1. Szkoła która może pochwalić się referencjami od renomowanych firm to skarb – w zależności od ich ilości i daty utworzenia danej placówki jesteśmy w stanie zweryfikować jak dużo szkoleń rocznie dana firma przeprowadza. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każda szkoła informatyki będzie chciała pokazywać wszystkie referencje, nie zawsze też firmy, które są szkolone takowe referencje wystawiać chcą – niezależnie od poziomu danego szkolenia. Warte podkreślenia jest również to, że część firm niechętnie przyznaje się do outsoursowania usług szkoleniowych z różnych przyczyn – nie chcąc rozmwyać marki, czy by podkreślić swoją samodzielność. Referencje bywają bardzo przydatne, warto zwrócić uwagę również na to w jakich latach były wystawiane. Być może dana firma świętowała swoje największe sukcesy lata temu, a teraz pozostała tylko niewielka część kadry dydaktycznej?
  2. Nowe szkolenia. Należy zwrócić uwagę czy dana firma sama się rozwija – czy oferuje dostęp do szkoleń w różnych, nowych technologiach. Kolejne technologie dodawane do oferty pozwalają na przekonanie graniczące z pewnością że pracownicy danej firmy idą z duchem czasu i znają wyzwania jakie współcześnie funkcjonują na rynku. Można się także pokusić o zajrzenie na LinkedIna czy Goldenline pracowników firmy – zweryfikować ich wcześniejsze doświadczenie. Cenną wiedzą może być również to czy dana firma poza szkoleniami oferuje również wykonywanie projektów i usług dla innych firm – szkoleniowcy posiadający ciągły kontakt z nowymi wyzwaniami sprawniej idą z duchem czasu i zwracają uwagę na inne zagadnienia.

 

Technologie takie jak Excel BI pozwalają na zweryfikowanie tego czy wiedza trenera jest aktualna.

 

  1. Cena szkoleń. Temat najtrudniejszy, ale warty poruszenia – czy firma konkuruje z innymi ceną czy jakością szkoleń. Ile osób będzie wraz z nami na danym szkoleniu. Warto pytać o szkolenia indywidualne czy dostosowane do naszych potrzeb – jeśli w Twojej firmie jest budżet szkoleniowy lub polegasz na dofinansowaniu warto wybrać szkolenie droższe niż średnia na rynku – niskie ceny często rozbijają się o bardzo duże grupy szkoleniowe czy kiepskie przygotowanie samego trenera.

Możesz również polubić…