Czy szkolenie zaawansowane z obsługi Excela jest mi do czegoś potrzebne?

Przyjmijmy sytuację w której pracujesz na co dzień z narzędziami z pakietu Office. Wstawienie tabeli czy stworzenie prostego wykresu nie jest już magią. Kolega Arek z działu księgowości przychodzi pomóc tylko, gdy posypie się jakieś stworzone przez kogoś makro (ale generalnie nie wiesz do końca jak to zostało stworzone), czasami jakaś rozbudowana funkcja zagnieżdżona zgubi swój zakres, no i czasami pocisz się w środku nocy z myślą o tym, że ktoś zmienił nazwy arkuszy – bo wtedy już totalnie wszystko przestaje działać. Prawdopodobnie wtedy czas na zaawansowane szkolenie z Excela, takie jak te organizowane w itschool. Uczestnictwo w takim szkoleniu pozwoli Ci na codzienny spokój.

Sytuacja w której jest konkretny deadline a Tobie w ostatni dzień pada arkusz (a Arek jest na urlopie) może zdarzyć się przynajmniej raz w miesiącu. Warto wtedy zainwestować we własny spokój.

Biegła znajomość Excela może wzmocnić również Twoje poczucie bezpieczeństwa w aktualnym miejscu pracy – no bo w końcu kto jest szybciej do odstrzału – Ty, czy ktoś kto regularnie pomaga Ci w poprawianiu formuł?

Jeżeli masz w swoich arkuszach jakieś elementy których nie rozumiesz – warto pójść na szkolenie.

Jeżeli wydaje Ci się, że na co dzień wykonujesz sporo powtarzalnych zadań, i masz z tyłu głowy że pewnie dałoby się je jakoś zautomatyzować – jesteś na najlepszej drodze aby zapoznać się z tematyką makr na szkoleniu zaawansowanym. Nagrywając kolejne kroki wykonywanych na co dzień działań w Excelu możesz doprowadzić do tego, by wykonywane były przez narzędzie firmy Microsoft automatycznie, tylko przy pomocy jednego kliknięcia czy nawet uruchomienia arkusza.

Zaoszczędzony w ten sposób czas można wykorzystać w celu dalszego, samodzielnego rozwoju czy możliwości awansu.

Zrozumienie działania zaawansowanych funkcji sprawi, że kolejne błędy nie będą w stanie zepsuć Ci weekendu, a praca ze skrótami klawiszowymi znacznie ułatwi pracę. W momencie gdy całkowicie zrezygnujesz z myszki w codziennej pracy, satysfakcja i szybkość wykonywanych zadań w Excelu znacznie się zwiększą.

Możesz również polubić…