Branże, w których MS Excel jest niezbędny cz. II

Kiedy myślimy o niezbędnych narzędziach w pracy, najczęściej na myśl przychodzi nam telefon czy email. Jednak skorzystanie z arkusza kalkulacyjnego może ułatwić nam pracę podobnie sprawnie, jak te dwa powyższe narzędzia.

  1. Branża handlowa.

Kontrahenci: trzymanie w jednym miejscu danych dotyczących naszych klientów w zorganizowany sposób, pozwala szybko zorientować się z którymi z nich mieliśmy ostatnio kontakt, a z którymi ten kontakt zaniedbaliśmy. Możemy rzucić okiem na terminy dostaw produktów czy usług aby rozpoznać w którym dniu miesiąca lub roku kontrahent jest najbardziej zainteresowany naszymi usługami, lub kupuje ich najwięcej. Warto również notować sobie drobne szczegóły dotyczące naszych kontrahentów, aby móc po dłuższym czasie rozpocząć od nich rozmowę.

Dostawcy: Podobnie jak w przypadku kontrahentów, z nimi jednak kontaktujemy się częściej. W takim przypadku warto skrupulatnie notować ceny, terminy dostaw czy ewentualne zniżki. W notatkach warto byłoby uwzględnić jakie sytuacje implikują wystąpienie tych ostatnich.

2. Branża prawna.

Dane dotyczące konkretnych spraw. Koszty sądowe, przeprowadzone sprawy i wysłane pisma.

Budżetowanie i wydatki związane z pracą kancelarii – wynajem biura, wyposażenie, dane dotyczące auta i transportu.

Koszty pracowników, ich urlopy, umowy oraz staż. Liczba przepracowanych spraw, oraz procent spraw wybranych.

W sprawach dotyczących finansów narzędzie niezbędne.

Pozostała część artykułu na stronie: http://pracownik.edu.pl/branze-w-ktorych-ms-excel-jest-niezbedny-cz-i/

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat Excela, zajrzyj do: itschool.pl

Możesz również polubić…